Obchodní podmínky
 
Koherence

Coherence (koherence) - (z lat. co-haereo, držím pohromadě) znamená soudržnost, ať už fyzickou nebo logickou.Coherence

Srdeční koherence je stavem, při kterém dochází k souladu mezi srdcem, mozkem a autonomním nervovým systémem a tím dochází k pozitivním  změnám na úrovni mentální, emoční, hormonální a fyzické.

Koherence je stavem, při kterém dochází zároveň k relaxaci, tak především revitalizaci lidského organismu. V koherentním stavu dosahujeme  trvalé aktivizace pozitivních pocitů a navracíme se k pozitivnímu přístupu k životu.

Koherentní živý systém neplýtvá energií, protože jeho části jsou vnitřně synchronizované.

V organizacích - zvýšení koherence umožňuje vznik nových úrovní tvořivosti, spolupráce, produktivity a kvality na všech úrovních.

Více o HRV a srdeční koherenci v článku:

Odolnost, svět emocí a koherence.

Kontakty

Tel.: +420 606 512 067
E-mail: info(at)hrv-clinic.eu

 


bližší kontakt ZDE

 
 

Nejkratší cesta do světa pulzové analýzy


Dříve posvátné znalosti léčitelů se nyní stávají dostupnými pro každého

Věnujete se ájurvédě, tradiční čínské medicíně, naturopatii, jógové terapii, bylinné terapii, hirudoterapii či aromaterapii? Jste poradcem v oblasti potravních doplňků či životního stylu? Provádíte léčebné masáže či reflexologii? Zajímá Vás akupunktura, akupresura, biorytmy, kvantová medicína, GDV, biorezonance...

Tajemství analýzy srdečního pulzu bylo pečlivě uchováváno na východě - v Indii, Tibetu a Číně. Tajemství léčitelských znalostí se po generace předávala ústně v úzkých skupinách odborníků a zasvěcených. S Vedapulse™ je umění analýzy pulzu k dispozici široké škále specialistů.

Co je Vedapulse Professional?

Vedapulse je expertní systém pro počítačové provádění analýzy srdečního pulzu a vytváření individuálních rehabilitačních programů založených na přírodní medicíně a měření HRV.

Vedapulse ke stažení zde

Jak Vám  Vedapulse pomůže?

Vedapulse umožňuje zvládnout analýzu pulzu v co nejkratší době a uvést ji do léčitelské a rehabilitační praxe. Specialistům umožňuje:

 • získávat obrovské množství informací o stavu klienta,
 • tvořit mnohostranné léčebné protokoly na míru,
 • sledovat účinnosti léčby a informovat klienta,
 • větší úspěch léčby,
 • zvýšit zájem klientů a jejich spokojenost,
 • vhodnou cenovou politiku,
 • synchronizovat Vedapulse s jinými odborníky
 • sledovat stav klienta na dálku a moderovat léčbu na základě aktuálních poznatků,
 • podporovat multidisciplinární přístupy / tvořit sítě odborníků
 • informace pro ideální detoxikaci formou jógy a přírodní medicíny,
 • využít Vedapulse pro výcvikové kurzy naturopatie jako vynikající učební pomůcku,
 • prokazovat účinnost výrobků v naturopatické praxi s pomocí Vedapulse ...

Jaké znalosti potřebujete pro práci s Vedapulse?

Pro použití systému je potřebné buď základní lékařské vzdělání, anebo některé ájurvédské znalosti či znalosti jakéhokoli jiného tradičního zdravotnického systému (reflexologie, bylinné terapie, dietní terapie, homeopatie, tradiční čínské medicíny a další).

Jak pracuje Vedapulse?

1. Elektrické a mechanické děje v srdci utvářejí vnější charakteristiky  pulzní vlny.
2. Vedapulse analyzuje srdeční tep pomocí matematických metod. 
3. To umožňuje stanovit funkceschopnost jednotlivých orgánů a systémů, stejně jako pacientův celkový zdravotní stav.

Jaké principy jsou používány pro analýzu srdeční frekvence?

Metodu analýzy variability srdeční frekvence (HRV), která je základem algoritmu systému Vedapulse,  doporučuje „European Society of Cardiology“ a  „North American Society of Pacing and Electrophysiology“ (1996).

Jak používat Vedapulse?

1. Nainstalujte Vedapulse program a připojte Vedapulse k osobnímu počítači.
2. Připevněte svorky na klientova zápěstí a proveďte rychlý neinvazivní 5-ti minutový test na základě záznamu klasického EKG. 
3. Systém Vedapulse vyhodnotí stav funkčního zdraví  a vytvoří doporučení pro individuální rehabilitační plán.

Jaké specializace či individuální požadavky může Vedapulse řešit?

Vedapulse a specializace

Vědečtí pracovníci a univerzitní prostředí

Vedapulse již v základním systému obsahuje velmi citlivé EKG zařízení pro záznam srdečního tepu.Vyhodnocuje HRV formou kardiointervalogramu, umožňuje odstraňovat artefakty, provádí spektrální analýzu srdečního tepu, histogram, Poincaré scatterogram. Nabízí biofeedback cvičení či hodnocení míry stresu dle Baevského indexů používaných v kosmické medicíně.

Doporučujeme: základní set Vedapulse.

Naturopatie

Umožňuje zdravotním poradcům a naturopatickým lékařům provést rychlý test funkčního stavu těla, hodnotí úroveň stresu a pomáhá zajistit individuální doporučení pro rehabilitaci, včetně stravy, potravinových doplňků, aromaterapie, bylinek a dále nápravu životního stylu. 

Doporučujeme: Základní set Vedapulse + moduly Nutriční terapie a Doporučení životního stylu + Bylinná terapie + Aroma terapie + Meridiány

Specialisté v oblasti akupunktury (TCM – tradiční čínské medicíny)

Umožňuje specialistům provozujícím akupunkturu (nebo tradiční čínskou medicínu) provádět analýzu funkčního stavu orgánů a tělesných systémů – takzvaný „puls orgánů“, vyhodnocuje bioenergii v „systému kanálů“ a vytváří individuální předpis pro provádění akupunktury pomocí vizuální mapy biologicky aktivních bodů. 

Doporučujeme: Základní set Vedapulse + moduly Meridiány + Akupunktura + Reflexní masáž popř. Aurikuloterapie a Kvantová terapie

Doporučujeme: více zde (Aj)

Specialisté ájurvédy

Vedapulse je expertním systémem, který umožňuje ájurvédským specialistům provádět objektivní analýzu Vikruti (rovnováha dóš a subdóš, Agni dhatu, rovnováha Pancha Mahabhuta, „Pulz orgánů“) a vytvářet expertní doporučení pro jednotlivce jako jsou dietní terapie, bylinná terapie, aromaterapie a životní styl s ohledem na individuální konstituci (Vata, Pitta, Kapha) a principy Dravya Guna (Rasa, Guna, Virya, Vipak, Doshagnata, Roga, Prabhava). 

Doporučujeme: Základní set Vedapulse + moduly Nidana + Nutriční terapie a Doporučení životního stylu + Bylinná terapie + Aroma terapie

Doporučujeme: více zde (Aj)

Zdravotní poradci

Vedapulse umožňuje provádět rychlý test funkčního stavu těla, hodnotící úroveň stresu a pomáhá zajistit další individuální doporučení k rehabilitaci. Pomůže to také monitorovat proces rehabilitace. 

Doporučujeme: Základní set Vedapulse + moduly Nutriční terapie a Doporučení životního stylu + Bylinná terapie + Aroma terapie + Potravní doplňky

Doporučujeme: více zde (Aj)

Manažéři zdravotních center a lázeňských domů

Vedapulse pomůže poskytnout první konzultace, provést expresní testování funkčního stavu organismu a vytvořit rehabilitační doporučení, které mohou být použity jakýmkoliv odborníkem ve zdravotním centru při rehabilitačních procedurách. Umožní také hodnotit dynamiku procesu rehabilitace. 

Doporučujeme: více zde (Aj)

Maséři a odborníci na bioenergetiku

Vedapulse poskytuje analýzu "pulzu orgánů", bioenergie, a pomůže vytvořit podrobný recept na masáž reflexních zón nohy s viditelnou mapou aktivních bodů. 

Doporučujeme: Základní set Vedapulse + moduly Refelxní masáž + Bioenergy + Meridiány

Doporučujeme: více zde (Aj)

Instruktoři jógy a terapeuti jógou

Vedapulse provádí analýzu funkčního stavu před a po semináři jógy a pomáhá specialistovi zhodnotit efektivnost výcviku a tvoří programy jógy a to s přihlédnutím k individuální stavu a  onemocnění zúčastněných.

Doporučujeme: Základní set Vedapulse + moduly Nutriční terapie a Doporučení životního stylu + Bylinná terapie + Jóga terapie + Bioenergy

Poradce v oblasti potravních doplňků

Vedapulse je expertní systém umožňující poradcům s produkty firem využívajících obchodní model prodeje MLM k vyhodnocení funkčního stavu osoby a tvorbu individuálních doporučení pro užívání potravních doplňků.

Doporučujeme: Základní set Vedapulse + moduly Nutriční terapie a Doporučení životního stylu + Potravní doplňky

Doporučujeme: více zde (Aj)

Vedapulse pro domácí použití - Vedapulse Home

Umožní nezávislé monitorování svého vlastního zdravotního stavu, vedení zdravotního deníku, výměnu dat s odborníkem pro včasnou kontrolu a poradenství, jakož i provádění autogenního tréninku což posílí proces samoregulace těla. Spolupráce sítě terapeutů.

Doporučujeme:  více zde (Aj)  a Vedapulse Home (Čj)

 

Co obsahuje základní sestava Vedapulse Professional:

 1. Modul akademické analýzy - záznam srdečního rytmu, analýza variability srdeční frekvence (spektrální analýza, Poincare scaterrogram, Baevského indexy).

 2. Meditace (biofeedback) - je určena pro každého, pro koho je důležité, aby vizualizoval a vyhodnotil účinnost tréninku různých technik dýchání (pránájáma, chi-kung), autotrénink, reiki, jóga, atd.

 3. Konstituce - vyhodnocení jednotlivých typů konstituce pacienta (bilance dóš Vata-Pitta-Kapha podle ájurvédy)

 4. Telemetrie - dálkové monitorování funkčního stavu pacienta a zasílání vyhodnocení klientovi pomocí Vedapulse Home či provádění koncilií s odborníkem vybaveným Vedapulse Professional a potřebnými expertními rozšířeními.

Expertní rozšíření

Diagnostika

„Meridiány“

Pulz orgánů

Analýza funkčního stavu orgánů a energie v 12-ti hlavních meridiánech podle tradiční čínské medicíny (TCM) a ájurvédy....více

Nidana

Obsahuje tři karty: Sub-Doshas - analýza Vikruti; Pancha Maha-Bhuta - vyhodnocení pěti přírodních elementů; Agni-Dhatu - energetika a metabolický stav tkání, míra akumulace Ama v Srotas....více

Bioenergy Vyhodnocuje energie v Raja centru (rovnováha čaker), které se týkají vnitřních orgánů. Další graf vytváří model oblasti bio-energie....více
Hudba srdce (Music) Transformuje srdeční rytmus do melodie. Analýza rovnováhy konsonance / disonance a entropie (chaosu / harmonie)....více
Dynamika Dynamika (vývoj) hlavních zdravotních indexů během konkrétního vyhodnocení a porovnání několika vyhodnocení....více

Rehabilitace
Nutriční terapie Podrobná doporučení pro konstitučně vyváženou stravu založená na konceptu naturopatie. Obsahuje více než 200 potravinářských výrobků....více
Bylinná terapie Bylinná doporučení vychází z klientovy konstituce a principů ájurvédského a tibetského pojetí a tradiční čínské medicíny. Obsahuje více než 300 bylin....více
Aroma
terapie
Použití éterických olejů pro vyvážení psycho-emocionálního stavu a léčebných postupů. Obsahuje druhů 90 olejů....více
Potravní doplňky Plán stravovacích doplňků vychází z přírodní koncepce a individuální konstituce pacienta. Vyberte si z různých firem....více
Jóga terapie Cvičební plán jógy je založený na individuální konstituci a současného stavu klienta. Zahrnuje detailní popis ásan a způsob jejich provedení....více
Akupunktura (čínská tradiční medicína) Individuální předpisy pro akupunkturu na základě výsledků vyhodnocení - konstituce a současného fyziologického stavu....více
Reflexní masáž Tradiční čínská masáž reflexních zón chodidla....více
Kvantová terapie Individuální fyzioterapeutická doporučení pro kvantovou léčbu (terapie studeným laserem) na základě vyhodnocení Vedapulse....více
Meditace (biofeedback) Jsou určeny pro probuzení vnitřních rezerv pacienta pomocí dýchacími praktik (čchi-kung, pranayama)....více
Aurikuloterapie Předpisy pro léčení akupunkturou, preventivní opatření a zlepšení zdraví ovlivněním bodů na uchu....více
Biorytmy Synchronizace vnitřních a vnějších biorytmů na základě tradiční čínské medicíny ("Zi Wu Liu Zhu" a "Ling Gui Ba Fa") nebo ájurvédských (cirkadiánních rytmů) algoritmů....více
EHF léčba Umožňuje vytvořit individuální postupy pro zlepšení léčby pomocí velmi vysokých  frekvencí (EHF léčba), prevenci a ochranu zdraví s patřičným ohledem na konstituci pacienta....více
Hirudoterapie Toto programové rozšíření je navrženo tak, aby nabízelo personifikované programy pro práci s konkrétními biologicky aktivními body pacienta pomocí různých postupů Rakta Moksha....více

 

Existuje nějaká aplikace Vedapulse pro domácí použití a komunikaci s terapeutem?

Firma Biokvant doplňuje Vedapulse Professional přístrojem Vedapulse Home, což je jeho menší bratrl.

Je určen pro domácí použití s možností synchronizace dat s odborníkem vybaveným Vedapulse Professional. 

Ten může rychle analyzovat naměřená data a zaslat zpět klientovi do Vedapulse Home.

Takto mohou sdílet svá naměřená data klientů i celé sítě terapeutů s tím, že expertní analýzy bude provádět vzdálený odborník vybavený Vedapulse Professional a potřebnými expertními moduly s odbornou znalostí a zkušeností. 

Více na Vedapulse Home.


"Výborně. Jste první vědec, který vytvořil tak přesný algoritmus. Všechno, co jsem zjistil u tohoto pacienta, váš přístroj zaznamenal. Viděl jsem mnoho zařízení o kterých se říkalo, že jsou založeny na principech ájurvédy, ale žádný z nich nebyl dost dobrý.

Budeme s mými studenty s vámi spolupracovat 

na výzkumu, tak abychom později mohli publikovat některé články v ajurvédkých časopisech a říci dalším ájurvédským odborníkům o vašem zařízení".

Dr. Vasant Lad - praktikující mistr ájurvédy, prezident Ayurveda Institute, autor knihy "Tajemství pulzu“ a “Učebnice ájurvédy“ s  Dr. Olegem Sorokinem, Biokvant.