Obchodní podmínky
 
Koherence

Coherence (koherence) - (z lat. co-haereo, držím pohromadě) znamená soudržnost, ať už fyzickou nebo logickou.Coherence

Srdeční koherence je stavem, při kterém dochází k souladu mezi srdcem, mozkem a autonomním nervovým systémem a tím dochází k pozitivním  změnám na úrovni mentální, emoční, hormonální a fyzické.

Koherence je stavem, při kterém dochází zároveň k relaxaci, tak především revitalizaci lidského organismu. V koherentním stavu dosahujeme  trvalé aktivizace pozitivních pocitů a navracíme se k pozitivnímu přístupu k životu.

Koherentní živý systém neplýtvá energií, protože jeho části jsou vnitřně synchronizované.

V organizacích - zvýšení koherence umožňuje vznik nových úrovní tvořivosti, spolupráce, produktivity a kvality na všech úrovních.

Více o HRV a srdeční koherenci v článku:

Odolnost, svět emocí a koherence.

Kontakty

Tel.: +420 606 512 067
E-mail: info(at)hrv-clinic.eu

 


bližší kontakt ZDE

 
 

Diagnostika a řízení stresu u jednotlivců

Individuální redukce stresu

Existují dva druhy stresu  - „dobrý“ stres a „špatný“ stres.

„Dobrý“ stres se nazývá  eustres. Jde o subjektivní hodnocení toho, jak reagujete na stresor - cítíte rozrušení nebo naopak povzbudivou myšlenku naděje? Pozitivně Vás vyzývá k akci? Ve zvládnutelné míře může stres dokonce mít ochranný nebo posílující  účinek.  Může zvyšovat aktivitu organismu a vést k vyššímu výkonu. Jde o míru stresu nutnou k tomu, aby se člověk dokázal vypořádat se zvýšenou zátěží.

Pak existuje „špatný“ stres nebo také úzkost. Ten obvykle pochází z pocitu přetížení, zavalením množstvím práce nebo pocitu nedostatku kontroly nad sebou či vzniklé situace. Stres může být hrozná věc, nebo to může být příležitostí k dosažení většího mistrovství Vašeho života.

Příliš mnoho stresu Vás oslabí nebo naopak ztloustnete či budete neplodným. Stres způsobuje mnoho problémů, ale jeden z největších je to, že zkracuje dobu života. Nejenže stres snižuje kvalitu vašeho života – ale také kvantitu tj. délku. Většina lidí si myslí, že HeartMath je firma a produkty, které zlepšují Váš denodenní výkon, ale ve skutečnosti jeho výhody se projevují hlavně v prodloužení doby aktivního a spokojeného života a jeho účinky zmírňující stárnutí (anti-aging).

Jak stres zkracuje Váš život

Stres je zabiják. Je tak náročný na Váš organizmus, že skutečně snižuje i rychlost hojení ran. To Vás také dělá náchylnějšími k chorobám jako je např. rakovina. Snad nejhorší ze všeho je to, že zkracuje váš život. Lidé s nejvyššími úrovněmi stresu žijí daleko kratší život než ti, kteří jsou více uvolněni a relaxováni.

Dle jedné studie lidé s nejvyšší mírou stresu žili o deset let – ano, celých deset roků - kratší dobu než ti s nejnižší úrovní stresu. I když byly zakalkulovány do studie různé zkreslující okolnosti, lidé s nejšťastnějším a nejvíce relaxovaným myšlením žili déle než jejich více negativní a stresované protějšky. Lidé, kteří jsou méně spokojeni se svým životem, pravděpodobněji trpí duševním a tělesným postižením. Dokonce až 20 let po významné depresivní události, tito lidé mají stále vyšší riziko předčasného úmrtí. Na druhé straně, život šťastných lidí má opačný průběh.  Žijí déle, mají plnější a zdravější život. 

Takže jasným řešením je lépe zvládnout stres a být šťastnější, ale pro někoho se to snadněji řekne, než udělá. Existuje řada způsobů, jak proniknout ke svému štěstí a prorazit hladinu stresu. Ten, který vám v tom dobře poradí a řekne, jak kvalitně to zvládáte, je biofeedback. 

Využití metod Firstbeat a HeartMath.

Informace

 Pomocí třídenního monitorování zjistíte své zatížení stresem a obnovu sil, vyhodnotíte stresory, které vás provázejí každodenním životem.  Pomocí biofeedbacku se naučíte nové způsoby, jak zvládat stres a pracovat s nim ke svému prospěchu. Individuální trénink může být použit, jak v klidném prostředí, tak především reálném životě. Můžete si zvolit, co je pro vás vhodné. Setkání jsou realizována dle vašich potřeb a cílů. 

Cena se odvíjí od počtu realizovaných setkání. 

Kontaktujte nás ohledně nabídky. 

Jsme rádi, že odpovídající nabídku můžeme vytvořit společně s vámi.