Obchodní podmínky
 
Koherence

Coherence (koherence) - (z lat. co-haereo, držím pohromadě) znamená soudržnost, ať už fyzickou nebo logickou.Coherence

Srdeční koherence je stavem, při kterém dochází k souladu mezi srdcem, mozkem a autonomním nervovým systémem a tím dochází k pozitivním  změnám na úrovni mentální, emoční, hormonální a fyzické.

Koherence je stavem, při kterém dochází zároveň k relaxaci, tak především revitalizaci lidského organismu. V koherentním stavu dosahujeme  trvalé aktivizace pozitivních pocitů a navracíme se k pozitivnímu přístupu k životu.

Koherentní živý systém neplýtvá energií, protože jeho části jsou vnitřně synchronizované.

V organizacích - zvýšení koherence umožňuje vznik nových úrovní tvořivosti, spolupráce, produktivity a kvality na všech úrovních.

Více o HRV a srdeční koherenci v článku:

Odolnost, svět emocí a koherence.

Kontakty

Tel.: +420 606 512 067
E-mail: info(at)hrv-clinic.eu

 


bližší kontakt ZDE

 
 

Firstbeat Sports

Vyhodnocení tréninkové zátěže

Firstbeat SPORTS software poskytuje jedinečné nástroje pro sledování intenzity tréninku a kumulativní tréninkového zatížení v reálném čase a umožňuje analýzu po tréninku. Analýza je přínosná po pokročilé individuální a  skupinové zhodnocení tréninkového efektu.

 • Zjistíte, zda sportovci trénují požadovanou intenzitou.
 • Podíváte se na kumulativní tréninkové zatížení pro skupinovou a individuální práci.
 • Podíváte se, jaký druh odpočinku je pro sportovce vhodný, aby došlo k řádné a včasné obnově sil.

Stres a využití jeho analýzy

Stres a využití jeho analýzy v programu Firstbeat Sports  je metoda založená na detekci proměnlivosti srdeční frekvence, pomocí které zjistíte, jak tělo reaguje na různé stresové faktory v životě sportovce. Poskytuje kompletní nástroje pro sledování celkového tréninkového zatížení a obnovení procesů regenerace.

 • Index obnovy sil (recovery): Rozpoznání příznaků přetrénování včas
 • Sledování obnovy sil: Hledání optimální tréninkové periody - vzor pro každého sportovce
 • Denní stres: Podívejte se, jak mimotréninkové faktory zatěžují sportovce

Index obnovy sil (Recovery Index)

Kontrolní test ve Firstbeat SPORTS je založen na jednodenní analýze srdeční frekvence. Index obnovy se vypočítává z prvních čtyř hodin spánku, poskytující přesné informace o obnově sil. Recovery index se vyhodnocuje na základě srdeční frekvence a proměnlivosti srdeční frekvence (HF a LF Power) a je prezentován jak absolutním počtem tak procentuálním využití maxima.

Chcete-li získat co nejvíce z analýzy obnovy sil, doporučujeme posoudit následující podmínky:

 • Změřte základní úroveň obnovy pro každého hráče před sezónou. Dalším porovnáním je stav regenerace v průběhu sezóny.
 • Věnujte zvláštní pozornost hráčům, jejichž subjektivní pocity a výkonnostní úroveň vykazují příznaky únavy.
 • Měřte pravidelně a použijte tyto informace v plánování dalšího tréninku.
 • Hráči s nejvyšší a nejnižší hodnotou Tréninkového efektu v týmu mají být monitorováni pomocí třídenního monitoringu FB Bodyguard. 

 

Techniky řízení stresu a sebekontroly HeartMath a emWave

Nástroje HeartMath jsou velmi účinné pro sportovce všech úrovní od předních profesionálů až po soutěžící klubové amatéry či sportovní nadšence. Pomáhají jim zvládat jejich vnitřní hru a zlepšit výsledky tréninku i schopnost učení. Mnoho sportovců nejen zlepšilo své sportovní výsledky, ale také dokládjí mnohem větší požitku ze hry.

Koherence může být popsána jako stav plynutí* - dosažení vysoké účinnosti tak, že podáváme výkon přirozeně a snadno a rozhodnutí jsou činěna bez námahy. Naše nálada je výrazně stabilnější a pozitivní. Tento měřitelný stav také poskytuje zvýšenou koordinaci, lepší motoriku a načasování, citlivost, přesnost a srozumitelnost při jakékoli činnosti, které se v dané chvíli zabýváte.

Klinicky ověřené techniky HeartMath jsou navrženy tak, aby pomáhali golferům využívat a organizovat jejich vrozenou emocionální sílu k vytvoření a udržení koherence na požádání.

 • Maximalizují emocionální klid, soustředění a mentální soustředění v průběhu soutěže
 • Zvyšují sebevědomí a sebekontrolu
 • Rozvíjí poklidný avšak dynamický vnitřní stav podle potřeby, zejména v situaci pod tlakem
 • Zvýšují a udržují hladinu energie
 • Odstraňují nepotřebnou analýzu, kritiku a vlastní úsudek
 • Eliminují negativní a neefektivní emocionální podtext
 • Efektivně řídí úzkost, tlak a podrážděnost
 • Rychle a efektivně pomáhají se znovu odrazit po negativní události
 • Zvýšují a udržují povědomí zóny

Například je systém emWave rozsáhle využíván v profesionální golfové komunitě, jakož i celou řadou olympijských sportovců a týmů. Trenér amerického olympijského lyžařského týmu vyžaduje, aby jeho lyžaři dosáhli jisté úrovně koherence srdečního rytmu, než se vydají dolů po svahu. Sportovní psycholog kanadského Olympijského týmu navštěvoval vzdělávací program v institutu HeartMath. Později referoval, že několik z jeho předchozích medajlových plavců zkrátilo svůj špičkový čas na trati 0,2 sekundy a to poté, co se naučili se udržet ve stavu koherence. A po koučování v používání HeartMath technik ženské zlaté medailistky v plavání tato zvítězila ve světovém rekordu.

Lidé hovoří již roky o tom, jak se "dostat do zóny", a "zóna" se stala populárním módním pojmem. Desítky knih bylo o tom napsáno, ale to, co je zóna je vlastně bylo obtížně zachytitelné. Obklopuje ji ovzduší tajemství. Výzkum HeartMath naznačuje, že lidé mají v sobě místo vyššího vědomí, kde život a všechny druhy zkušeností mohou být zpracovány na jiné úrovni inteligence. Je to stav synchronizace srdce a mozku mezi všemi lidmi. Zóna není místo, kam se dostanete stiskem tlačítka. Spíše je to stav vědomí, kde se vaše vyšší motorické vlohy a intuice sloučí do spojité koordinace.

Jak lidé pochopili, zóna není jednorázové místo, kde prožívají nějaké magické vyvrcholení, ale jedná se o progresivní stav spojení s jejich intuitivním srdcem, jehož dosažení se opakováním postupně stává jednodušší.

EmWave systém může být použit jako příprava před hrou nebo sportovní soutěží, podobně jako se používá stretching a další cvičení na uvolnění. To pomůže zabránit "přidušení" tím, že přidá rytmus vaší koordinaci mezi mozkem a svaly a zajišťuje rychlejšího obnovu energie zvláště pod tlakem okolností.

*stav plynutí je duševním stavem, ve kterém je osoba, která provádí činnost zcela ponořena do pocitu soustředění, plného zapojení a současně zábavy z probíhající aktivity. V podstatě, tok vyznačuje naprosté pohlcení tím, co člověk dělá.