Obchodní podmínky
 
Koherence

Coherence (koherence) - (z lat. co-haereo, držím pohromadě) znamená soudržnost, ať už fyzickou nebo logickou.Coherence

Srdeční koherence je stavem, při kterém dochází k souladu mezi srdcem, mozkem a autonomním nervovým systémem a tím dochází k pozitivním  změnám na úrovni mentální, emoční, hormonální a fyzické.

Koherence je stavem, při kterém dochází zároveň k relaxaci, tak především revitalizaci lidského organismu. V koherentním stavu dosahujeme  trvalé aktivizace pozitivních pocitů a navracíme se k pozitivnímu přístupu k životu.

Koherentní živý systém neplýtvá energií, protože jeho části jsou vnitřně synchronizované.

V organizacích - zvýšení koherence umožňuje vznik nových úrovní tvořivosti, spolupráce, produktivity a kvality na všech úrovních.

Více o HRV a srdeční koherenci v článku:

Odolnost, svět emocí a koherence.

Kontakty

Tel.: +420 606 512 067
E-mail: info(at)hrv-clinic.eu

 


bližší kontakt ZDE

 
 

Somatic Vision HRV biofeedback hry

Hry řízené pomocí HRV biofeedback

Biofeedback technologie využívají měřitelných znaků úrovně našeho stresu takovým způsobem, aby nám pomohly procvičit zklidňující a stabilizující mentálně-dechové techniky vedoucí ke zklidnění stresové odezvy "bojuj či uteč". Tato evoluční obranná reakce v nás přetrvává i v případech, kdy nebezpečí smrti či zranění již dávno nehrozí. Techniky a technologie biofeedback nám umožňuje kontrolovat naše biologické odezvy a tím i úroveň stresu. Existuje celá řada technik biofeedback. Nejvíce nám o stavu lidského těla a mysli sdělí vědecky velmi prozkoumané biofeedback reakce autonomního nervového systému (ANS), které se měří prostřednictvím proměnlivosti srdečního tepu tzv. HRV (Heart Rate Variability). Poskytují objektivní obraz fyziologického, emocionálního, mentálního a duševního stavu lidské osobnosti. Rovnováha tohoto stavu na všech úrovních se nazývá srdeční koherencí. Srdeční koherence je tudíž stavem, při kterém dochází k souladu mezi srdcem, mozkem a autonomním nervovým systémem a tím dochází k pozitivním změnám na úrovni mentální, emoční, hormonální, imunitní a fyzické.

Situaci pod tlakem je možné zábavnou formou simulovat prostředníctvím počítačových her, kde v konkurenčním prostředí pomocí biofeedback senzorů indikujeme a trénujeme uvedení hráče do stavu srdeční koherence.  Biofeedback řízené hry na tento stav reagují a tím obrací hráčou pozornost k jeho aktuálnímu psychickému a emočnímu stavu a nabízí mu aktivní tréninkovou přípravu emoční odolnosti v reálném životě.  Biofeedback klinické herní programy pomáhají lidem zlepšovat schopnost koncentrace a vylepšit své vyhlídky na dosažení životních cílů.

Tyto programy hrané alespoň 10 minut denně pomáhají:

  • lidem se značnou pracovní zátěží,
  • lidem pečujícím o seberozvoj,
  • a přetíženým rodinám
  • jejich dětem

                   snížit míru stresu.

Zlepšují výkonnost ve škole, ve sportu a při práci. Dospělí se učí zůstat uvolněnými i v náročných situacích. Děti se učí, jak relaxovat zatímco hrají biofeedback hru.

Zde můžete shlédnout videa o aplikacích Somatic Vision.

HRV senzory HeartMath emWave2 a emWave Pro účinně podporují hry Somatic Vision.

Somatic Vision má na svém týmu vedoucího odborníka na biofeedback, který pracoval s globálními klienty při tvorbě programů a přístupů, které snižují stres, ale také zvyšují duševní svěžest v situacích pod tlakem. Poté, co pracoval s francouzským ministerstvem obrany a izraelským ministerstvem obrany, Yuval Oded pomohl navrhnout software, který je efektivní pro  vytváření kompletních audio- vizuálních her a workshopů  s  virtuálním trenérem, které jsou specificky zaměřené na pro vedoucí pracovníky s vysokým tlakem, veterány, uštvané pracující rodiče a dětem, které čelí změnám a nejistotě .

Nejnovější nabídka Somatic Vision Alive, obsahuje Odedův 8- týdenní program technik pro kontrolu stresu, které rozšířily herní výhody nad rámec počítače - další vlnu v budoucnosti hraní videoher.

Bezúčelné vs. účelné hraní her

Pro mnoho lidí jsou populární videohry, které jim zpestřují život a tak dává smysl nahradit jejich bezúčelné hraní hraním her, které nám pomohou se naučit řešit otázky a problémy našeho života.

V době, kdy je široce rozšířená obezita, stres, narušený spánek a rostoucí závislost na léčivech, stejně jako zvyšující se požadavky na efektivní řešení více souběžných úkolů, je "přirozeným " požadavkem pro hraní počítačových a video her, aby se staly účelnými a poskytly lidem způsoby, jak zlepšit své zdraví a schopnost čelit složitým psychickým problémům .

Sledujeme statečný vstup her do nového světa zlepšeného zdraví a výkonnosti založeného na fyziologii!

Biofeedback hry:

Zde naleznete videa her a aplikací Somatic Vision

Dual Drive Pro:

Spusťte motory a udržte se na závodní dráze s Dual Drive Pro. Revoluční hra se závodními auty posílená Vašimi vyrovnanými rytmy srdce a vnitřní harmonií (koherencí). Závodíte napříč aztéckou bažinou, ztratíte se v poušti a dalšími závody se naučíte soustředit se na úkol a to při udržení a rozvíjení fyziologické a emoční rovnováhy v náročných situacích. Můžete závodit s počítačem či až se 3 závodníky na síti.  Ve stresu zabloudíte ve tmě či mlze, při nízké kumulativní koherenci Vám dojde benzín. Musíte se naučit se zbavit stresu a dostat se do stavu koherence, jinak nemáte šanci na vítězství. Naučte se relaxovat i v emocionálně vypjatých situacích.  

Dual Drive je novým druhem hry se závodními auty.

Relaxujte, abyste zvítězili!

Během hry používejte dech k řízení míry stresu. Prověřený nástroj pro zvýšení výkonnosti a snížení stresu a to formou zábavné hry.

Inner Tube

Závodíte až do konce s časem a to 80-ti úrovněmi tunelů. Ale pozor - není to tak snadné! Rychlost kosmické lodi, mlha a hlasitost hudby reagují na úroveň vašeho stresu a tak se musíte uvolnit, abyste dokončili vaši misi. Prostředí inspirované science-fiction a použité ve hře trénuje užitečné schopnosti děti, rodiče, sportovce, řídící pracovníky a každého, kdo potřebuje zůstat uvolněný, citlivý a vynalézavý, a to pod tlakem okolních událostí. Zábava pro děti, teenagery a hráče.

S pomocí módu “autopilota” je hra relativně snadná pro dospělé i nehráče. Inner Tube 3 je po celém světě úspěšnou hrou doporučovanou lékaři a psychology a hranou uživately všech věkových kategorií a to díky své snadné ovladatelnosti.

Tropical Heat

Užijte si zábavu na vodních skútrech v relaxujících závodech, plných kaskadérských triků v tropickém ráji, s novou a moderní biofeedback hrou.

Abyste vyhráli:

  • pozitivně se nalaďte,
  • harmonizujte své srdeční frekvence!

Tropical Heat je dalším významným krokem v oblasti HRV biofeedback her.  Závody několika hráčů, špičková grafika a animace, a úžasné kaskadérské trikové kombinace Vás budou bavit a naučí Vás větší vnitřní kontrole srdečního tepu a úrovní stresu.Tropical Heat v režimu relaxačního ostrovního výletu, extrémním závodním módu či v mnoha středně náročných úrovních plně uvolní Vaše napětí a pomůže docílit stavu koherence v náročnýc h či vzrušujících situacích.

Tropical Heat umožňuje nastavení pro každého hráče a pomáhá k tréninku kontroly stresových úrovní a emocí vhodným a příjemným stylem.  Ať už uvolňujícím tempem při výletu kolem krásných tropických ostrovů anebo extrémní výkon při závodu o získání světového rekordu Tropical Heat.

Šumící moře, krásné západy slunce, svěží zeleň, stříkající delfíni, plachtící ptáci a horké tropické dešťové kapky na kůži se stanou Vaším světem. Své náladě přizpůsobíte i výběr relaxační, povzbuzující nebo tropické hudby.Tropical Heat je plná prvků zpětné vazby na proměnlivost srdečního tepu a na stav srdeční koherence. Převalující se mlha, barva oblohy, hudba, zvukové efekty a další. To vše reaguje na Vaši úroveň stresu.

Particle Editor

Fascinující vizuální a zvuková biofeedback prostředí.

Každé ze 100 mini-herních prostředí reaguje na stresové hladiny srdečního tepu, což Vám umožňuje ovládat zvukové i vizuální efekty svou myslí a srdcem.

Particle Editor se osvědčil v klinickém nasazení jako efektivní nástroj pro fyzioterapeuty u klientů všech věkových kategorií a společenských vrstev.

Ovlivňujte svět kolem sebe – srdcem a mozkem.

Celkově programy, jako je Particle Editor, pomáhají lidem zlepšit jejich schopnost soustředit se a klidněji se ubírat  k dosažení životních cílů. 

Particle Editor umožńuje měnit reakci prostředí (obraz i zvuk) pomocí uživatelského nastavení parametrů her dle potřeby či vkusu uživatele.

Alive Biomód pro Half Life2

majitelé Alive - jestliže máte instalovaný Steam a jste vlastníkem licence na superhru Half Life2, můžete si zde stáhnou instalovatelný biomód pro Alive a s pomocí senzorů emWave prožívat tlak dramatických situací v dynamickém prostředí některých scén Half Life 2 a vzdorovat jeho výzvám a to s pomocí kouče koherence.

Zde naleznete návod na instalaci biomódu Half Life2