Obchodní podmínky
 
Koherence

Coherence (koherence) - (z lat. co-haereo, držím pohromadě) znamená soudržnost, ať už fyzickou nebo logickou.Coherence

Srdeční koherence je stavem, při kterém dochází k souladu mezi srdcem, mozkem a autonomním nervovým systémem a tím dochází k pozitivním  změnám na úrovni mentální, emoční, hormonální a fyzické.

Koherence je stavem, při kterém dochází zároveň k relaxaci, tak především revitalizaci lidského organismu. V koherentním stavu dosahujeme  trvalé aktivizace pozitivních pocitů a navracíme se k pozitivnímu přístupu k životu.

Koherentní živý systém neplýtvá energií, protože jeho části jsou vnitřně synchronizované.

V organizacích - zvýšení koherence umožňuje vznik nových úrovní tvořivosti, spolupráce, produktivity a kvality na všech úrovních.

Více o HRV a srdeční koherenci v článku:

Odolnost, svět emocí a koherence.

Kontakty

Tel.: +420 606 512 067
E-mail: info(at)coherence.cz

 


bližší kontakt ZDE

 
 

Srdce, mysl a duše Profesor Mohamed Omar Salem - ZDE

V historii mnoha kultur bylo srdce považováno za zdroj emocí, vášní a moudrosti. Také dnes se lidé domnívají, že emocionální stavy a pocity lásky, které zažívají nebo cítí, pocházejí z oblasti srdce. Nicméně, v minulosti vědci zdůraznili roli mozku, jako oblasti zodpovědné za tyto emoce a zkušenosti. Zajímavé je, že poslední studie se zaměřily na zkoumání fyziologických mechanismů komunikace srdce a mozku, a také zpracování informací, vnímání, emocí a zdraví. Tyto studie poskytly vědecký základ vysvětlení, jak a proč srdce ovlivňuje duševní schopnosti, tvořivost a emoční rovnováhu.

Zazen and Cardiac Variability - PAUL LEHRER, PHD, YUJI SASAKI, MD, PHD, AND YOSHIHIRO SAITO, PHD - ZDE

Sympathetic Activity in Patients With Panic Disorder at Rest, Under Laboratory Mental Stress, and During Panic Attacks - Dominic J. C. Wilkinson, BMedSci; Jane M. Thompson, MBBS; Gavin W. Lambert, PhD; Garry L. Jennings, MD;  Rosemary G. Schwarz, MBBS, FRANZCP; Don Jefferys, PhD; Andrea G. Turner; Murray D. Esler, MBBS, PhD - ZDE

SLIM with your heartrhythm - Dr. Kees Blase - ZDE